Misja

Fundacje udzielają pomocy nie tylko lokalnie, ale również globalnie chodzi o pomoc poza granicami Polski w miejscach gdzie sytuacja jest bardzo ciężka zostały dotknięte kataklizmem lub są objęte działaniom wojennym. Właśnie w takich miejscach każda pomoc jest na wagę złota chodzi przede wszystkim o środki finansowe, ale również, ubrania, żywność, medykamenty i ludzką pomoc.

Właśnie wtedy wyjeżdżają na misję nie tylko żołnierze, ale również ludzie działający w fundacjach. Oczywiście nie są wysyłani bezpośrednio w miejsca, w których istnieje realne ryzyko o ich życie, ale w bezpieczne miejsce, z którego będą mogli udzielić innym pomocy.

Poza takimi dramatycznymi sytuacjami są misje, które przeprowadzane są w spokojnych okolicznościach na przykład wyjazd lekarzy w miejsca gdzie jest ryzyko zakażenia chorobą a mieszkańcy nie mają dostępu do leków i szczepień, takie misje są organizowane po to by zapewnić bardzo często bezpieczeństwo tak jest w przypadku Tanzanii i prześladowań osób dotkniętych albinizmem.