Organizacje wspierające dzieci

Fundacji jest wiele tak jak i potrzebujących. Najbardziej wzruszają dzieci to im chyba najchętniej pomagamy przez wzgląd na to, że są bezbronne, często niemające nikogo bliskiego.

Fundacji nakierowanych na los dzieci jest bardzo dużo dotyczą problemu nie tylko chorób, ale osierocenia. Fundacje te pomagają tym dzieciom by czuły się pełnowartościowe, aby mimo braku zdrowia czy rodziny żyły jak ich rówieśnicy.

Najczęściej taka pomoc udzielana jest za pomocą dobrowolnych wpłat, zakupem wyposażenia dla dzieci a czasem zbiórką zabawek czy słodyczy, kiedy zbliżają się dni świąteczne jak dzień dziecka, Mikołaj czy inne. Pomoc dzieciom jest o tyle trudna, że przyzwyczajają się one do opiekunów, dlatego bezpośrednia pomoc w charakterze wolontariusza powinna być bardzo przemyślana, niewskazane jest by dzieci oswajać do siebie następnie rezygnować bez słowa.

Każdy pracujący w fundacji musi przejść szkolenie, które ma na celu dyskwalifikację tych, dla których jest to chwilowy kaprys udzielenia komuś pomocy.