Jakie lampy do pokoju dziecięcego?

Odpowiednie oświetlenie jest niezwykle ważne. Z jednej strony pozwala ono odgonić ciemność, rozjaśnia najdalsze kąty, ale z drugiej strony powinno być takie, aby nie męczyło naszych oczu i nie powodowało różnego rodzaju dolegliwości, takich jak chociażby ból głowy. Dlatego też dobór lamp do różnych pomieszczeń jest niezwykle ważny, chociaż najważniejszy jest on chyba w przypadku pokoju dziecięcego. Na co powinniśmy wówczas zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że lampa, którą wybierzemy do tego pomieszczenia dobrze spełni swoje zadanie i będziemy z niej zadowoleni?

Odpowiednia moc światła

Jeżeli wybieramy lampę do pokoju dziecięcego, to powinniśmy zadbać, aby oferowała nam ona odpowiednią moc światła. To oznacza, że musimy wybrać na tyle mocną lampę, aby dziecko mogło przy niej spokojnie się bawić, jak i czytać.

Z drugiej strony nie zawsze potrzebujemy mocnego światła, zwłaszcza jeśli chcemy tylko zajrzeć do dziecka czy spokojnie śpi. Dlatego też wybierając lampę do pokoju dziecięcego powinniśmy dopilnować, aby miała ona regulowaną moc oświetlenia. Wówczas będziemy mogli zdecydować czy chcemy, żeby światło było mocniejsze, gdy będziemy na przykład rysować albo budować z klocków, czy może chcemy delikatne światło, kiedy będziemy szykować dziecko do snu i nie będziemy chcieli, aby zbyt jasne światło rozbudzało naszą pociechę. Dodatkowo warto wybierać lampy, które będą oferowały światło o ciepłej barwie, ponieważ mniej ono męczy oczy, a dodatkowo sprawia, że całe pomieszczenie wydaje się przytulniejsze.

O tych też pamiętajmy

Mamy dziecko w wieku szkolnym? Nie powinniśmy zapominać o lampie na biurko.

Wówczas będzie ona mogła dokładnie oświetlać powierzchnię, na której nasze dziecko będzie odrabiało lekcje, a więc będziemy mieli pewność, że ma tam dostatecznie jasno i nie będzie sobie niszczyło wzroku. Dodatkowo warto pomyśleć o małej lampce nad łóżkiem, dzięki czemu nasze dziecko będzie mogło poczytać przed snem, albo zapalić taką lampkę, kiedy będzie musiało wstać w nocy, chociażby do łazienki. Warto podkreślić, że możemy tutaj przebierać w ich wielkościach, wyglądzie i kształcie, dlatego też do pokoju małego dziecka można wybierać modele kolorowe, prezentujące ulubionych bohaterów naszej pociechy. Jeśli szukamy lampy do pokoju trochę starszego dziecka, wówczas możemy się zdecydować na modele bardziej młodzieżowe, które zostaną na swoim miejscu przez dłuższy czas. Koniecznie zobaczmy co jest nam tutaj proponowane, jakie lampy do pokoju dziecięcego znajdziemy i które z nich najlepiej spełnią nasze oczekiwania.

Pamiętajmy, że z jednej strony muszą mieć one odpowiednią moc, aby mogły oświetlić całe pomieszczenie, z drugiej powinny dawać nam możliwość ustawienia delikatnego światła, które świetnie sprawdzi się podczas układania dziecka do snu, albo w czasie jego choroby. Dlatego też warto się przyjrzeć jak największej liczbie propozycji, aby móc zdecydować, która z nich będzie dla nas najlepsza.