Kaletnik

To jeden z zawodów, który utrzyma się na rynku choć wiadomo, że w znacznie mniejszej skali niż kiedyś. Dzięki temu, że branża ta potrafi dostosować się do nowoczesnych technicznych rozwiązań może w pełni rozwijać się równocześnie z rozwojem technologicznym.

Uważnie obserwując rynek, dostrzega się nawet wyszukane potrzeby wymagających klientów, zwraca się uwagę na modę, która jest dla wielu wyznacznikiem w życiu. Można projektować bardzo oryginalne skórzane przedmioty skierowane do indywidualnego klienta.

Często z usług kaletniczych pracowni korzystają firmy, które zamawiają reklamowe gadżety w celu propagowania swojej działalności. Kaletnik dawniej skupiał się na wykonywaniu pasków do spodni, pasków do zegarków, wszywaniu i naprawie zamków błyskawicznych do torebek, walizek, neseserów.

Dzisiaj nadal to robi, ale chcąc dotrzymać kroku szybko rozwijającemu się rynkowi dostosowuje się do aktualnych trendów, często wykonuje przedmioty bardzo spersonalizowane np. niepowtarzalne, nietypowe paski do zegarków.