Fundacje dla zwierząt

Fundacje dla zwierząt są bardzo znane wszystkim, działają na całym świecie, część dotyczy ochrony dzikich zwierząt przed zabijaniem dla skór lub po prostu dla zabawy, pozostała część dotyczy ochrony zwierząt hodowlanych i domowych.

Wielu ludzi kupuje zwierzęta, ale szybko się nimi nudzi bez skrupułów pozostawiając je na pastwę losu lub „podrzucając” do schronisk.

Z dwojga złego lepiej, jeśli zostawią zwierzę przy schronisku wówczas jest pewność, że odpowiednie osoby zajmą się zwierzakiem gorzej, jeśli robią im krzywdę z nieznanych powodów normalnym ludziom.

O ile kiedyś takie sytuacje nie były nagłaśniane dziś jest wiele kampanii społecznych szczególnie przed okresem wakacyjnym, gdy schroniska odnotowują największą ilość porzuconych zwierząt, poza schroniskami działają fundacje, które pomagają zwierzętom trafić w dobre i odpowiedzialne ręce.

Nabywcy są dokładnie sprawdzani przed adopcją zwierzaka chodzi nie tylko o warunki, w jakich miałby żyć, ale przede wszystkim o uosobienie nowego właściciela.