Turcja

Turcja kojarzy się głównie z pięknym urlopem, słodkim lenistwem na plaży oraz zwiedzaniem wspaniałych zakątków tego kraju. Jednak, jak się okazuje stanowi ona cel dla wielu emigrantów, którzy poszukują ciekawej alternatywy. Nie ulega wątpliwości, że na pierwszym planie zawsze będzie turystyka, bowiem taka jest specyfika tego państwa.

Niemniej jednak tutaj także toczy się normalne życie, prowadzi się liczne biznesy, w skład których nie wchodzą tylko hotele i restauracje. Z tego względu znowu mamy przykład dobrego połączenia wakacyjnego klimatu z doskonałym źródłem zarobku w ciekawej pracy. Zatem pojawia się pytanie inne branże, czyli jakie.

Przede wszystkim szkolnictwo, a dokładnie nauczanie języka angielskiego, który stanowi dla wielu mieszkańców nie mały problem. Dlatego dostępnych jest wiele kursów prowadzonych przez nauczycieli obcokrajowców. Poza tym posiadając doświadczenie można zatrudnić się w firmach, które specjalizują się w handlu zagranicznym na rynku europejskim, w dużych korporacjach, czy nawet w swojej własnej wąskiej dziedzinie.