Najbardziej znane fundacje

Do najbardziej znanych fundacji należą „Nie jesteś sam”, „Akogo”, „Rak’n’Roll”, „ITAKA”, „Fundacja Nauki Polskiej” i wiele innych.

Każda z wymienionych fundacji zajmuje się inną problematyką.

„Nie jesteś sam” należąca do kanału telewizyjnego TVN zajmuje się pomocą dzieciom przewlekle chorym, „Akogo” zajmuje się pomocom dzieci, które zapadły w śpiączkę ich rehabilitacja i wybudzanie trwa czasem nawet kilka lat, ale założycielka Ewa Błaszczyk nigdy się nie poddaje i tego uczy rodziców dzieci.

Fundacja „Rak’n’Roll” fundacja założona przez Magdę kobietę, która do końca walczyła z rakiem zakładając fundację, niestety Magda zmarła pozostawiając po sobie piękne wspomnienia i fundację, która z założenia kpi z raka taki był pomysł założycielki.

„Itaka” to z kolei fundacja pomagająca w odnalezieniu osób zaginionych, „Fundacja Nauki Polskiej” ma wspierać polskie talenty i rozwój młodych, ambitny ludzi.

To tylko kilka z wielu fundacji, które mają na celu bezinteresowną pomoc warto zapoznać się z programem działania każdej, warto również zaangażować się w pomoc innym.