Uprawnieni do latania

Latanie to marzenie chyba kazdego człowieka. Już mali chłopcy prześcigają się w pomysłach, kim będę w przyszłości. Pilot, to jeden z najczęściej wymienianych przez nich zawodów. Niestety, jeśli chodzi o wszystkie gatunki, czy rodzaje lotni mali chłopcy muszą jeszcze poczekać. Latanie można rozpocząć od osiemnastego roku życia, jednak wcześniej można rozpocząć kurs lub wstępne przeszkolenia z instruktorem, tylko po uzyskaniu pisemnej zgody rodziców.

Zdarza się, że musi być ona podpisana przez obydwu opiekunów. Wszystkie lotnie posiadają jeszcze jeden bardzo istotny wymóg, niemający związku z wiekiem. Otóż, latać mogą osoby, których waga nie przekracza dziewięćdziesięciu kilogramów. Co w przypadku dorosłych osób, szczególnie mężczyzn nie jest takie łatwe do spełnienia. Oczywiście nie chodzi tu o dwa kilo, niemniej jednak jest to brane pod uwagę.

Dodatkowo, jak w wielu dziedzinach naszego życia, pod żadnym pozorem nie należy wsiadać do lotni pod wpływem alkoholu, nawet po jednym małym piwie. Oczywiście dotyczy to także wszelkiego rodzaju używek, jak narkotyki i wszelkie dopalacze. Również niektóre choroby, które pod wpływem silnych emocji, jakie daje niewątpliwe latanie, mogą się nasilić. Będzie to z pewnością zawał oraz schorzenia serca, ciśnienie szczególnie jego wysoki poziom, ale również nie chorobowe, jak ciąża i to w każdym trymestrze. Przestrzeganie tych zasad to nie jakieś górno lotne przepisy, to bardzo istotne kwestie, o których nie należy zapominać, a tym bardziej zatajać przed pilotem.