Najczęstsze błędy w CV

Sytuacja na rynku pracy w ostatnim czasie zmienia się bardzo szybko. W niektórych branżach na jedno stanowisko aplikuje nawet kilkaset osób. Połowa sukcesu to dobre CV, dzięki któremu pracodawca zauważy Cię i zaprosi do drugiego etapu rekrutacji.

Przedstawiamy kilka najczęstszych błędów występujących w CV, których warto się wystrzegać, ponieważ mogą zaważyć o naszym zatrudnieniu. Jednym z często popełnianych błędów, który nierzadko dyskwalifikuje nas na etapie rekrutacji jest niepoprawny format CV. Niestandardowa forma zaprezentowana siebie jest interesująca, ale tylko w przypadku niektórych stanowisk wymagających kreatywności, na przykład grafik czy pracownik agencji reklamowej.

Zdecydowanie lepiej jest wysyłać CV w klasycznej formie. Innym błędem jest brak zgody na przetwarzanie danych osobowych. Niestety ale bez zamieszczonej w CV klauzuli, nie będziemy mogli uczestniczyć w procesie rekrutacji.

Częstym przypadkiem jest również, brak numeru kontaktowego lub adresu mailowego. Zazwyczaj wynika to z pośpiechu przy sporządzaniu CV. Niestety, ale nawet jeśli będziemy atrakcyjnym kandydatem dla pracodawcy nie będzie mógł się z nami skontaktować.

Zdarza się również, że rekruterzy odrzucają CV, gdy widzą załączone w CV mało formalne zdjęcia. Fotografie robione telefonem, które zdobywają uznanie na portalach społecznościowych nie nadają się do zaprezentowania pracodawcy. Lepie postrzegane są fotografie portretowe, np.

zdjęcia dowodowe czy paszportowe.

Może Ci się również spodoba