Najczęstsze błędy w CV

Sytuacja na rynku pracy w ostatnim czasie zmienia się bardzo szybko. W niektórych branżach na jedno stanowisko aplikuje nawet kilkaset osób. Połowa sukcesu to dobre CV, dzięki któremu pracodawca zauważy Cię i zaprosi do drugiego etapu rekrutacji.

Przedstawiamy kilka najczęstszych błędów występujących w CV, których warto się wystrzegać, ponieważ mogą zaważyć o naszym zatrudnieniu. Jednym z często popełnianych błędów, który nierzadko dyskwalifikuje nas na etapie rekrutacji jest niepoprawny format CV. Niestandardowa forma zaprezentowana siebie jest interesująca, ale tylko w przypadku niektórych stanowisk wymagających kreatywności, na przykład grafik czy pracownik agencji reklamowej.

Zdecydowanie lepiej jest wysyłać CV w klasycznej formie. Innym błędem jest brak zgody na przetwarzanie danych osobowych. Niestety ale bez zamieszczonej w CV klauzuli, nie będziemy mogli uczestniczyć w procesie rekrutacji.

Częstym przypadkiem jest również, brak numeru kontaktowego lub adresu mailowego. Zazwyczaj wynika to z pośpiechu przy sporządzaniu CV. Niestety, ale nawet jeśli będziemy atrakcyjnym kandydatem dla pracodawcy nie będzie mógł się z nami skontaktować.

Zdarza się również, że rekruterzy odrzucają CV, gdy widzą załączone w CV mało formalne zdjęcia. Fotografie robione telefonem, które zdobywają uznanie na portalach społecznościowych nie nadają się do zaprezentowania pracodawcy. Lepie postrzegane są fotografie portretowe, np.

zdjęcia dowodowe czy paszportowe.