Urządzenie wnętrza w stylu dworkowym

Styl dworkowy jest inspirowany klimatem starych, polskich dworków. Wnętrze takie pełne jest rodzinnych pamiątek, tradycyjnych wykończeń i dodatków, drewnianych mebli a przede wszystkim przyjemnej, rodzinnej atmosfery. Urządzając wnętrze w stylu dworkowym należy postawić na meble drewniane, najlepiej stare. Można je znaleźć na wielu internetowych portalach aukcyjnych, są tam stosunkowo niedrogie.

Takie stare meble należy zestawiać z bardziej współczesnymi dodatkami, np. fotelami czy dywanami. W stylu dworkowym chodzi bowiem o to, by całe wnętrze było przytulne i wygodne dla domowników, a nie wyglądało jak muzeum z zabytkami. Pamiętaj zatem, że kilka starych mebli czy dodatków w zupełności wystarczy w jednym pomieszczeniu.

Urządzając wnętrze w stylu dworkowym należy też zachować umiar – stroni się tu bowiem od przepychu i luksusu. Ważna jest prostota wyposażenia i wygoda domowników. Nie kupuj zatem drogich gadżetów w sklepach z wyposażeniem wnętrz, a w zamian za to postaw na stare przedmioty, które są w twojej rodzinie od kilku pokoleń. One znacznie lepiej będą pasować do dworkowego klimatu.