Dobór odpowiedniego prześcieradła do naszego łóżka – o czym należy pamiętać przed zakupem, jakie tworzywo sprawdzi się najlepiej, etc.

Wybór odpowiedniego prześcieradła to nie tylko dopasowanie go do rozmiarów naszego materaca – znajdziemy bowiem prześcieradło w zasadzie na każde wymiary, dlatego też tym akurat nie powinniśmy zbytnio zawracać sobie głowy, lecz zamiast tego skupić się na innych czynnikach. Mamy bowiem do wyboru prześcieradła z różnych materiałów, wśród których zdecydowanie najpopularniejsze są tzw. frotte oraz jersey. Prześcieradło frotte bardzo dobrze sprawdzi się na przykład zimą, gdyż jest nieco grubsze od jersey, a co za tym idzie zapewni nam dodatkowe ciepło. Sam materiał jest dość przyjemny w dotyku, choć nie dla wszystkich, dlatego też przed zakupem warto jest samemu sprawdzić, czy rzeczywiście czujemy się komfortowo.

Kolejną zaletą takiego prześcieradła jest jego duża chłonność. Prześcieradło jersey to z kolei opcja, która znacznie lepiej przepuszcza powietrze i nieco bardziej pozwala naszej skórze oddychać. Także jest bardzo miękkie i przyjemne w dotyku, choć odrobinę cieńsze niż prześcieradło frotte. Przy wyborze prześcieradła możemy też mieć dylemat odnośnie tego, czy lepiej jest mieć prześcieradło z gumką, czy też nie – podobnie jak z kolorem prześcieradła, zależy to głównie od preferencji użytkownika, choć dzięki gumce będziemy mieli pewność, że prześcieradło nie zsunie się w nocy. Tradycyjne prześcieradła bez gumki są z kolei łatwiejsze w praniu i mogą wydawać się bardziej eleganckie.