Muzyczna piwnica

Wielu muzyków, niezależnie od tego, czy są profesjonalistami, czy amatorami, zmaga się z podobnym problemem- brakuje im miejsca, w którym mogliby spokojnie i bez pretensji sąsiadów realizować się artystycznie i odbywać próby.

Niewątpliwie odpowiedzią na ich potrzeby jest… przestrzeń piwniczna! Zwłaszcza właściciele domów jednorodzinnych mogą cieszyć się posiadaniem dodatkowego piętra budynku, które najczęściej wykorzystane jest w sposób symboliczny bądź całkowicie przypadkowy.

Muzycy, którym brakuje przestrzeni na salę prób czy studio nagrań, mogą więc stworzyć w piwnicy pomieszczenie użyteczne, ale i klimatyczne.

Problem hałasu, który jest nieuchronny w pomieszczeniu będącym muzyczną oazą ma bardzo łatwe rozwiązanie, nowiem wystarczy zamontować na ścianach i sufitach odpowiednie stelaże czy płyty wyciszające, które sprawią, że rozbrzmiewające w piwnicy dźwięki nie będą słyszalne na innych kondygnacjach budynku.

Muzyczny pokój to świetny pomysł na aranżacje piwnicy, przy którego realizacji możemy uruchomić kreatywność i zastosować wiele funkcjonalnych rozwiązań.