Uleczalność nerwicy

Według lekarzy – specjalistów, nerwica jest taką chorobą, z której nie sposób wyleczyć się całkowicie i ostatecznie. Leczenie psychologiczne i różnego rodzaju terapie mają doprowadzić przede wszystkim do złagodzenia, bądź też całkowitego ustąpienia objawów choroby. Niemniej jednak, zawsze istnieje ryzyko, że w „sprzyjających” warunkach nerwica ponownie da o sobie znać.

Optymistyczna informacja jest taka, że większości ludzi borykających się z tą dolegliwością, udaje się załagodzić a nawet całkowicie wyeliminować jej uciążliwe objawy. Następuje to jednak nie wcześniej niż po upływie 2 – 3 lat. Nie jest to jednak jednoznacznie z definitywnym i bezpośrednim końcem choroby.

Psychika człowieka jest bardzo delikatna, często trudno przewidzieć jak człowiek zareaguje na daną potencjalnie trudną sytuację. Wystarczy jedno szczególnie trudne wydarzenie, a leczenie trzeba w zasadzie zaczynać od początku. Z pewnością bardzo dużą rolę odgrywa tu sama postawa chorego, jego motywacja do tego, by osiągnąć lepszą kondycję zdrowotną, świadomość swojego problemu.

www.biegdlapokoju.pl

Im większa wiedza, tym szersze możliwości do tego, by skutecznie walczyć z wrogiem.