Uleczalność nerwicy

Według lekarzy – specjalistów, nerwica jest taką chorobą, z której nie sposób wyleczyć się całkowicie i ostatecznie. Leczenie psychologiczne i różnego rodzaju terapie mają doprowadzić przede wszystkim do złagodzenia, bądź też całkowitego ustąpienia objawów choroby. Niemniej jednak, zawsze istnieje ryzyko, że w „sprzyjających” warunkach nerwica ponownie da o sobie znać.

Optymistyczna informacja jest taka, że większości ludzi borykających się z tą dolegliwością, udaje się załagodzić a nawet całkowicie wyeliminować jej uciążliwe objawy. Następuje to jednak nie wcześniej niż po upływie 2 – 3 lat. Nie jest to jednak jednoznacznie z definitywnym i bezpośrednim końcem choroby.

Psychika człowieka jest bardzo delikatna, często trudno przewidzieć jak człowiek zareaguje na daną potencjalnie trudną sytuację. Wystarczy jedno szczególnie trudne wydarzenie, a leczenie trzeba w zasadzie zaczynać od początku. Z pewnością bardzo dużą rolę odgrywa tu sama postawa chorego, jego motywacja do tego, by osiągnąć lepszą kondycję zdrowotną, świadomość swojego problemu.

w poznańskim ortodoncja ortodonta poznań ortodoncja poznańska

Im większa wiedza, tym szersze możliwości do tego, by skutecznie walczyć z wrogiem.