Niezbędne akcesoria do domu, w którym ma zamieszkać kot

W momencie, gdy podejmuje się decyzję o przyjęciu pod swój dach kota, trzeba zdawać sobie sprawę ze zmian, jakie muszą zajść w mieszkaniu. Zwierzę ma swoje potrzeby i nawyki, a jego przyszły właściciel powinien rozumieć, że podczas zabawy nie będzie uważało na meble, firanki ani elementy dekoracyjne. Jeśli zatem chce się zapobiec ewentualnym zniszczeniom, bez wątpienia warto pomyśleć o odpowiednich akcesoriach dla futrzastego przyjaciela. Oprócz podstawowej wyprawki, w skład której wchodzą karma, miski oraz kuweta, nie zaszkodzi od razu wybrać też drapak.

W sklepach zoologicznych sprzedają różne modele w wielu rozmiarach, ale najlepiej jest wybrać wersję, robioną na zamówienie. W końcu nawet nieduży drapak sprawi, że inne przedmioty staną się dla zwierzaka mniej atrakcyjne do drapania, a meble, zwłaszcza kanapy i fotele wreszcie będą bezpieczne. Niektóre koty, przede wszystkim te najmłodsze, uwielbiają gryźć różnorodne przedmioty. Aby zapobiec podziurawieniu kabli czy zerwaniu srebrnych łańcuszków, należy koniecznie zaopatrzyć pupila w zabawki.

Na pewno trochę czasu zajmie znalezienie tej jednej ulubionej, ale warto poszukać, by i futrzak, i właściciel byli zadowoleni. Na pewno nie każdy chce, by kot skakał mu po wszystkich meblach. Warto więc wygospodarować mu kącik, w którym zainstaluje się półki specjalnie dla niego. Jeśli położy mu się tam kocyk lub na zachętę użyje kocimiętki, bez wątpienia je pokocha, a pozostałe wyposażenie domu pozostawi we względnym spokoju. W razie wątpliwości można skorzystać z porady ludzi, którzy mają bogaty bagaż doświadczeń w opiece nad kotami tak jak catsitter poznań.